Mercedes-Benz

Historia firmy.

Historia firmy.

Od początku naszej działalności do dziś.

Firma MB Poznań funkcjonuje na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym już blisko 20 lat, a od 2005 roku ściśle współpracuje z Mercedes-Benz Polska, czego wynikiem są już dwie Autoryzowane Stacje Dealerskie firmy MB Poznań w Wielkopolsce.

Serwis MB Poznań powstał w listopadzie 2005 roku w Swarzędzu Jasinie pod Poznaniem, a od 19 listopada 2007 roku ma status Autoryzowanego Dealera Samochodów Ciężarowych i Dostawczych marki Mercedes-Benz.
Położony na powierzchni dwóch hektarów punkt dealerski firmy MB Poznań, zatrudnia ponad 100 osób na dwie zmiany. Serwis (o pow. 1 000 mkw. bez części biurowej, cała powierzchnia obiektu to 4000 mkw.) początkowo działał w godzinach 8.00–20.00, ale gdyby do tego doliczyć obsługę pojazdów transportowych firmy MB Poznań, to można powiedzieć, że praktycznie jego działalność kończyła się o 23.30. Sam warsztat, wyposażony w cztery kanały, stanowisko z dwoma podnośnikami nożycowymi oraz stanowiskiem przyjęcia aktywnego i suwnicą na całej szerokości, może jednorazowo w pełni obsłużyć 16 pojazdów. Do dyspozycji klientów jest myjnia (ze szczotką oraz bezdotykowa), blacharnia (o pow. 650 mkw wyposażona w system Celette) oraz lakiernia. To co wyróżnia swarzędzki serwis Mercedes-Benz to 16-metrowa kabina lakiernicza firmy Blowtherm, wraz z przygotowalnią, służąca do malowania całej gamy pojazdów, a w szczególności: ciężarowych, dostawczych, autobusów oraz naczep. Lakiernia posiada antresolę gdzie jest podręczny magazyn na środki dla potrzeb lakierni i blacharni.