Mercedes PRO connect.

Pełna kontrola floty.

Mercedes PRO to nowa marka Mercedes-Benz dedykowana samochodom dostawczym. Łącząc kierowców z menadżerem floty, pozwala w pełni kontrolować posiadaną flotę pojazdów.

5 darmowych usług Mercedes PRO.

Najważniejsze informacje o samochodach z poziomu komputera.

 • Status pojazdu
 • Komunikacja Flotowa
 • Logistyka pojazdu
 • Zarządzanie przeglądami
 • Elektroniczna książka jazd

Narzędzie do zarządzania pojazdami.

Dzięki Narzędziu do zarządzania pojazdami, menadżer floty ma pełny dostęp do informacji o samochodach w ramach floty firmowej. Z poziomu swojego komputera, poprzez dedykowany portal może sprawdzić:

 • aktualną lokalizację pojazdów w trasie
 • poziom paliwa oraz przebieg pojazdów
 • czas oraz przebieg pozostały do najbliższego przeglądu w serwisie Mercedes-Benz
 • ofertę na przegląd otrzymaną od autoryzowanego dealera Mercedes-Benz oraz ją zaakceptować

Narzędzie do zarządzania pojazdami kompatybilne jest z dowolną przeglądarką internetową oraz systemem operacyjnym. Dostęp za pomocą indywidualnego loginu i hasła z dowolnego miejsca na świecie znacząco upraszcza codzienne zadania w ramach zarządzania flotą pojazdów.

Aplikacja Mercedes PRO Adapter dla Kierowcy.

Aplikacja Mercedes PRO Adapter dostępna dla Androida i iOS pozwala na stałą wymianę informacji pomiędzy samochodem, kierowcą a menadżerem floty. Przykładowo, podczas tankowania kierowca wie ile litrów pozostało w baku. Dodatkowo po zatankowaniu pojazdu nie musi do niego wracać aby sprawdzić przebieg – używając karty flotowej, może podać aktualny stan licznika spoglądając na pulpit w Aplikacji.

Mercedes PRO usprawnia także komunikację pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Wszystkie szczegóły dotyczące adresu dostawy mogą zostać przesłane kierowcy bezpośrednio do aplikacji w telefonie. Stamtąd kierowca ma możliwość, uruchomienia nawigacji pod wskazany adres bez konieczności zadawania dodatkowych pytań, co eliminuje nieporozumienia.

Aplikacja posiada także wbudowany rejestr podróży. Wybierając pomiędzy Służbowo, Dojazd do pracy a Prywatnie, aplikacja zapisuje i udostępnia menadżerom floty najistotniejsze informacje o odbytych przejazdach. W widoku Służbowo jest to np. przejechany dystans, trasa oraz adres początkowy i końcowy wraz datą i godziną. Dodatkowo, odróżniając przejazdy służbowe od prywatnych, rozliczanie podatków jest dużo sprawniejsze.

Zarządzaj przeglądami i utrzymuj flotę w pełnej sprawności

Adapter Mercedes PRO, Aplikacja dla Kierowcy oraz Narzędzie do zarządzania pojazdami to zestaw idealny, pozwalający utrzymać Państwa Mercedesy w doskonałej kondycji technicznej.

Stała komunikacja Adaptera z telefonem Kierowcy to bieżąca informacja o stanie technicznym pojazdu wyświetlana na ekranie komputera. Dzięki temu, żaden przegląd Państwa dostawczego Mercedesa nie zostanie pominięty, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów oraz nieprzewidzianych przestojów.

Samochód wyśle do Państwa preferowanego autoryzowanego dealera Mercedes-Benz informację o konieczności wykonania przeglądu z wyprzedzeniem, zanim komputer pokładowy przypomni o tym Kierowcy. Pozwalając zaplanować działania w Państwa firmie, dealer zaproponuje zakres prac wraz z kosztorysem oraz możliwym terminem wizyty. Menadżer floty może przejrzeć i zaakceptować propozycje bezpośrednio w Narzędziu do zarządzania pojazdami bez konieczności nawiązywania dodatkowego kontaktu z dilerem.

Przekazanie informacji z wyprzedzeniem to brak niespodzianek i pełne wykorzystanie posiadanej floty, do osiągania najlepszych efektów biznesowych przez Państwa firmę.

Adapter Mercedes PRO dla Vito i Sprintera

Dostęp do świata usług cyfrowych za jedyne 10 PLN netto

Adapter Mercedes PRO[1] jest kompatybilny ze Sprinterem 906 (od 2006 roku) oraz Vito 447 (od 2014 roku) i Vito 639 (od 11/2010). Jednorazowa opłata 10 PLN/szt. netto, to nieograniczony dostęp do wszystkich elementów systemu Mercedes PRO connect:

 • 5 Usług ułatwiających zarządzanie flotą,
 • Narzędzie do zarządzania pojazdami,
 • Aplikacja Kierowcy

[1] Oryginalna część Mercedes-Benz

Wiecej informacji o Mercedes PRO: