Mercedes-Benz

To, co najlepsze z 20 lat. w Actrosie.

06.09.2016

To, co najlepsze z 20 lat. w Actrosie.
To, co najlepsze z 20 lat. w Actrosie.
Actros ma 20 lat – świętuj z nami jego jubileusz! W jednym z 200 pojazdów, bogato wyposażonych w systemy bezpieczeństwa, wysoce komfortowych i niesamowicie ekonomicznych.
Actros się nie starzeje, tylko staje się coraz lepszy.
Prezentując Actrosa, w roku 1996 marka Mercedes-Benz zapoczątkowała nowy rozdział w historii samochodów ciężarowych. Actros nie tylko zdobył wiele międzynarodowych wyróżnień, np. pożądany tytuł „Truck of the Year” czy Red Dot Award, lecz także zdominował rynek jak żadna inna ciężarówka.
Każda kolejna generacja Actrosa wyznaczała nowe standardy: Na przykład wysokim komfortem kabin kierowcy w transporcie dalekobieżnym, odzwierciedlającym się między innymi w ogromnej wysokości wnętrza, różnorodnych schowkach i półkach, czy w nowoczesnym, doskonale ergonomicznym miejscu pracy.
Wzorcową ekonomicznością, którą zawdzięcza ciągłemu doskonaleniu układu napędowego, podzespołów i aerodynamiki, w dążeniu do jednego celu ‒ stałego zmniejszania zużycia paliwa. Innowacje takie jak silniki BlueTec, Mercedes PowerShift czy Predictive Powertrain Control (PPC) to tylko przykłady elementów, dzięki którym Actros stawia wciąż nowe kamienie milowe w każdym bilansie – wszystkie zastosowano oczywiście również w najnowszym modelu jubileuszowym.
Wreszcie również konsekwentnym utrzymywaniem przez markę Mercedes-Benz swej pionierskiej roli w dziedzinie bezpieczeństwa: Już w roku 2001 wyposażenie dodatkowe Actrosa obejmowało asystenta utrzymywania pojazdu na zadanym pasie jazdy – to 14 lat zanim ten system bezpieczeństwa wszedł do wyposażenia standardowego. Kolejnym przykładem jest czwarta generacja systemu Active Brake Assist, zwiększającego bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Tę wyjątkową historię sukcesu świętujemy modelem specjalnym ‒ ściśle limitowanym do 200 egzemplarzy. Nie narzucamy koloru lakieru, umożliwiając Państwu wybór swych barw firmowych. Wyposażamy go za to we wszystko, co pomoże Państwu codziennie wyprzedzać swoją konkurencję.